top of page

Bálványosi Nyári Szabadegyetem 2024





Számos kevésbé közismert történetet, legendát is ismertetett Gál Vilmos történész-muzeológus (Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ, Magyar Nemzeti Múzeum, Gyűjteményi Igazgatóság, modernkori főosztály), miközben a világkiállítások magyar sikereiről tartott előadást.

Aztán kiderült, mi a közös egy csatatér kutatóban, egy horgász-vadász fertálymesterben, egy kántorban és egy régészben? Mindannyian múzeumigazgatók. Mohácstól Kecskeméten és Mátészalkán át Egerig ívelt a beszélgetés régi korok titkainak megfejtéséről, csaták, várak, események rekonstruálásáról, történetté-történelemmé avatásáról.

 A kerekasztal-beszélgetés résztvevői:

Dr. Bertók Gábor régész, főmuzeológus, a pécsi Janus Pannonius Múzeum igazgatója

Dr. Cservenyák László néprajzkutató, főmuzeológus, a mátészalkai Szatmári Múzeum igazgatója

Dr. Ringert Csaba, a neveléstudományok doktora, az egri Dobó István Vármúzeum igazgatója

Dr. Rosta Szabolcs régész, a kecskeméti Katona József Múzeum igazgatója

Dr. Végh Katalin jogász-főmuzeológus, Magyar Vidéki Múzeumok Szövetsége ügyvezetője

A tusványosi PKÜ Magyar Kultúra-sátor programja János vitéz történetével ért véget. Mogyoró Kornél többszörös Magyarország legjobb ütőhangszerese díjas művész, zeneszerző, Tarján Veronika, a Fonogram-díjas Veronaki zenekar énekese, frontembere és Orosz Ákos Junior Prima, Soós Imre- és Kaszás Attila-díjas színész, szövegíró, dalszerző, a Vígszínház társulatának tagja szólaltatta meg Petőfi klasszikus művét.


Fotó: Petőfi Kulturális Ügynökség/Gábos Albin






Comments


bottom of page